anglicky

Pokoje

Nabízíme ubytování ve 3 velkých pokojích vždy se sociálním zařízením a balkónem. Jejich velikost se mírně liší, podlahová plocha je 22, 25 a 28 m2. Všechny 3 pokoje mají samostatnou koupelnu velikosti 4 m2 se sprchovým koutem, umyvadlem a toaletou. Pokoje jsou vybaveny vždy jedním dvojlůžkem a potom jednotlivými postelemi nebo rozkládacími pohovkami, dále dřevěným nábytkem a ledničkou.

V ceně ubytování je povlečení, ručníky, dále základní hygienické potřeby jako mýdlo a toaletní papír. Jednotlivé pokoje se jmenují podle vrcholů, které jsou z nich nejlépe viditelné – Radhošť, Noříčí a Ondřejník. Pokoje Radhošť a Noříčí jsou určeny pro 1 až 4 osoby (dvojlůžko + 2x přistýlka), pokoj Ondřejník pro 1 až 5 osob (dvojlůžko, 1x lůžko, 2x přistýlka).

Apartmán

Apartmán Javorník je určen pro společnou skupinu 6 – 10 osob. Jedná se o stylově zařízený prostor velikosti 3 pokojového bytu o ploše zhruba 80 m2 s půdní vestavbou a balkónem. Prostor je rozdělen na velkou společenskou místnost s vybaveným kuchyňským koutem, posezením s velkoplošnou televizí, dále 2 oddělenými ložnicemi, každá s dvojlůžkem a lůžkem, půdní vestavbou s přístupem po dřevěném schodišti s přistýlkovým spaním pro další 4 osoby. V koupelně o ploše 5 m2 je kapacita zvýšena dvojumyvadlem, WC je zde řešeno samostatně. Apartmán je zútulněn celodřevěnými stropy se střešními okny v centrální části, dále dřevěnými sloupy, schodištěm a odpovídajícím nábytkem.


Společné prostory

Naši hosté mají svůj vlastní vchod do Chalupy U Zvonka ze dvora. Tyto dveře se na noc uzamykají a mohou se uzamykat i přes den v případě, že v objektu zrovna nikdo není. Klíč od pokoje a hlavního vchodu dostanou hosté hned při zahájení ubytování.

Dole je k dispozici zázemí s krbem, ve kterém se v zimním období topí, dále je tu dřevěný nábytek a prostor vyhrazený k přezouvání. Po dubovém schodišti se dostanete do otevřené místnosti o velikosti 55 m2. Tady naleznete oddychový kout s televizí, jídelní stoly a kuchyň s barovým pultem. Kuchyň je vybavena elektrickým sporákem se sklokeramickou varnou deskou, mikrovlnkou, varnou konvicí a veškerým běžným kuchyňským nádobím, čistícími prostředky a utěrkami.

Ze společných prostor se vchází do pokojů Radhošť, Noříčí a Ondřejník i apartmánu Javorník. Kouření je v objektu zakázáno, kouřit můžete na balkónech (přístup z každého pokoje) nebo před vchodem ve dvoře.


Chalupa zvenku

I když je centrum obce vzdáleno jen asi 500 m, leží chalupa relativně samostatně bez blízkosti dalších domů. Chalupa je obklopena velkou zahradou s ovocnými stromy, malým parkem s antukovým hřištěm, potůčkem, loukami a poli. Ve dvoře je 14 m vysoká historická zvonička a za potokem malá kaplička.

Nejbližší okolí chalupy (asi 2000 m2) je krátce střižený trávník, hostům je k dispozici zahradní pergola s posezením, hned vedle na zahradě je ohniště. Opékací pruty jsou přichystány v pergole, kolečka palivového dříví lze zakoupit za poplatek 200 Kč/kolečka.

Antukové hřiště pro míčové hry je pro hosty chalupy zdarma. Sloupky, síť a rozměry hřiště jsou určeny na nohejbal, event. volejbal, po ukončení hry je potřeba hřiště zamést hrablem a kartáčem a uvést do původního stavu.

Na požádání lze uschovat např. jízdní kola nebo motocykly v garáži za poplatek 200 Kč/noc. Parkování venku je pro hosty chalupy zdarma. Nabíjení baterií do elektrokol je zpoplatněno 20 Kč za každý den pobytu.

Z bezprostřední blízkosti chalupy se otvírají krásné výhledy na panorama Radhošťských Beskyd od Velkého Javorníku přes Radhošť, Pustevny, Okruhlé, Noříčí horu, Velkou Stolovou, Ondřejník, Lysou horu a další.